Nazilli'nin göz bebeğini tanıttılar

Nazilli'de düzenlenen programla, Nazlı Su Fabrikası basına tanıtıldı. İşletme Sahibi Mustafa Tuğrul ile fabrikaya giden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, fabrikaya kazandırılan yeni teknolojilerle ilgili bilgiler verdi.

Sağlık Bakanlığı ve çeşitli kuruluşlarca yapılan incelemelerde, temizlik, mineral ve içilebilirlik anlamında Türkiye’de ilk 10 işletme içerisinde yer alan Nazlı Su Fabrikası, basına tanıtıldı. Başkan Haluk Alıcık, belediye bünyesinde kurulan fabrikada incelemelerde bulundu ve dolum tesislerini gezdi. Alıcık, şişe dolum ve kaynak suyunun korunmasını sağlayan makineler hakkında İşletme Sahibi Tuğrul'dan bilgiler aldı.

"NAZLI SU GELİŞEN VE BÜYÜYEN BİR MARKA"

Giderek gelişen ve büyüyen bir marka olduklarını aktaran İşletme Sahibi Mustafa Tuğrul, “Gıda hareketi su ölçümünde Nazlı Su, 9. sıradaki yerini korudu. 2013 yılında da 9. sıradaydık. Şırlan Su da 13. sırayı korudu. Suyun kazandırılmasında, Haluk Alıcık Başkanımızın büyük gayreti vardı. Diğer birçok belediyenin bünyesinde olan su fabrikası, Nazilli Belediyesi bünyesinde yoktu. 5 yıl gibi kısa bir sürede en ön sıralarda yer almaya başladık. Bundan sonra bu değeri koruyarak Nazilli'mizi tanıtmaya devam edeceğiz. Bardak üretiminde Ege Bölgesinde 1, ülke genelinde ise 3. sırada yer alıyoruz. 1,5 milyon koli satışımız var. Tüm otellerde ve hastanelerde kullanılıyor. Bu konuda en iyi firma olarak seçildik. 5 litrede ise 2018’e kadar tüm denetlemeleri başarıyla atlattık” dedi.

2019'DA 3 YENİ ÜRÜN

2019 yılı içerisinde 0,5, 1,5 ve 0,33 litrelik ürünlerin de piyasaya gireceğini, daha çok işletmeye ulaşmayı hedeflediklerini belirten İşletme Sahibi Mustafa Tuğrul, “Bardak sudaki öncülüğümüzü 0,5, 1,5 ve 0,33 litrede de sahaya taşıyarak en iyi olma yolunda çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

"NAZİLLİ’NİN SU MARKASI DA ÖNE ÇIKSIN"

Nazlı Su ve Şırlan ile Nazilli'yi Türkiye'de temsil etmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Haluk Alıcık, “Biz istiyoruz ki uzun yaşam şehri Nazilli’nin, su markası da öne çıksın. Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı incelemelerde en üst sıralarda olması ve Aydın’daki diğer markalardan önde olması, bizi mutlu ediyor. Yıllar önce yaptığımız bir fabrikaydı burası ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Nazlı Su, göz bebeğimiz" ifadelerini kullandı.